Життя після COVID-19: гастроентеролог пояснила, як коронавірус впливає на шлунково-кишковому тракті

Наслідки коронавірусу можуть позначитися не тільки на дихальних органах, але і на шлунково-кишкового тракті.

Повідомлення  828 Перегляди оновлено 7 місяці тому назад

Ось уже рік вчені і медики намагаються оцінити шкоду, яку завдає людському організму COVID-19, однак, незважаючи на сотні досліджень, мільйони перехворіли, картина так до кінця і не прояснилася.

 Лікар-гастроентеролог Ольга Колокольнікова в своєму instagram.-акаунті розповіла, як коронавірус впливає на шлунково-кишковий тракт.

Image

 "Недавні дані китайських колег, що працюють на передовій в епіцентрі COVID-19, і дослідження більш ранніх вірусних епідемій підтверджують, що вірус може вражати шлунково-кишковий тракт", - пише доктор.

 Респіраторні симптоми найбільш поширені прояви, але вони не є єдиними ранніми ознаками COVID-19.  Діарея, нудота, блювота і біль в животі часто передували респіраторним симптомів у 138 пацієнтів.

 Нещодавно опубліковане дослідження також вказує на те, що COVID-19 був виявлений в калі більш ніж у 50% інфікованих госпіталізованих пацієнтів.  Дослідники виявили в шлунку, дванадцятипалій кишці і прямій кишці ознаки, що вказують на інфікування шлунково-кишкового тракту COVID-19.  А це говорить і можливості фекально-орального передачі.

 Крім того, за даними аналізу історій хвороб, 54% пацієнта, госпіталізованих з приводу COVID-19, мали підвищену гамма-глутамілтрансферази (ГГТ).  Це дозволяє припустити, що COVID-19 може викликати пошкодження жовчних шляхів.

 А як на інфекцію реагує печінку?  Дослідження показують, що важка форма COVID-19 може супроводжуватися порушенням функції печінки.

 "Тому, виходячи з досліджень, ми повинні звертати увагу не тільки на респіраторні симптоми, але і на шлунково-кишкові. Необхідно уважно перевіряти і ізолювати таких людей відповідно до існуючого протоколом. Бережіть себе і близьких! Зараз час уважності і усвідомленості!"  - додала лікар Колокольнікова.

За матеріалами dialog.ua


Твоя реакція?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Коментарі

  • Життя після COVID-19: гастроентеролог пояснила, як коронавірус впливає на шлунково-кишковому тракті
  • KlimVetal