В Україні можуть зникнути цілі міста через зміни клімату - експерт

Експерти прогнозують подальше підвищення температури повітря, що може зумовити збільшення літнього сезону.

Повідомлення  281 Перегляди оновлено 3 місяці тому назад

Експерти кажуть, що українці мають адаптуватися, оскільки надалі високі температури, довготривала спека, посухи, лісові пожежі, руйнівні зливи та паводки лише посилюватимуться. Зокрема, в Україні через зміни клімату можуть зникнути цілі міста.

Такий проноз зробила директор Центру екологічного консалтингу та аудиту Оксана Волоско-Демків, передають Факти ICTV.

За її прогнозом, якщо й надалі знищуватимуться зелені зони на користь забудови, то вже за 30 років в Україні почнуть зникати міста.

"Вони (міста - УНІАН) стануть просто непридатними для життя, інфраструктура не витримуватиме, а люди намагатимуться звідти виїхати, в основному через дефіцит та якість води. Безконтрольне пробивання артезіанських свердловин – величезна проблема, і вже є ознаки перехресного забруднення водоносних горизонтів", – пояснила вона.

Як повідомляється, також може бути переміщення великої кількості людей із півдня на північ – так звані кліматичні мігранти, які втікають від опустелювання та посух.

За її словами, якщо продовжуватиметься така тенденція з погодою, південні області стануть непридатними для ведення сільського господарства через відсутність води.

"Проте всі сценарії прогнозують подальше підвищення температури повітря. До середини століття середня за рік температура може зрости десь на 1,5 градуса, відносно 1981-2020 років, а якщо говорити до кінця століття – то навіть на понад 3 градуси. А за сценаріїв, які не передбачають заходів з адаптації, ці зміни можуть бути ще більшими. Якщо до цього часу ми говорили, що більший ріст був характерний для зими і літа, надалі температура може суттєво зростатиме ще й восени", – прогнозує кліматолог Віра Балабух.

Як повідомляється, це може зумовити збільшення літнього сезону і спекотного періоду, а також зменшення тривалості опалювального сезону. Кількість опадів зміниться несуттєво, проте спостерігатиметься їхня неоднорідність протягом року: холодний період може стати більш вологим, а теплий – посушливим.

"Найбільші зміни очікуються у другій половині XXI століття", – резюмувала Балабух.

За матеріалами .unian.ua


Твоя реакція?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Коментарі

  • В Україні можуть зникнути цілі міста через зміни клімату - експерт
  • KlimVetal