Норвегія завдала серйозного удару по обороноздатності Росії..

Норвегія заблокувала продаж Росії корабельних двигунів. Флот РФ залишився без силових установок.

Повідомлення  15,339 Перегляди оновлено 6 місяці тому назад

Норвегія завдала серйозного удару по обороноздатності Росії.  Їй перекрили доступ до технологій створення корабельних двигунів.

 Про це повідомило агентство reuters.

 

Image

Управління нацбезпеки Норвегії заблокувало контракт заводу Bergen Engines і найбільшої в РФ машинобудівної компанії "Трансмашхолдіг".  Росіяни мали намір за 150 млн євро придбати активи норвежців в корпорації Rolls-Royce, отримавши тим самим доступ до технологій оборонного призначення.  Мова про виробництво суднових двигунів.

 Угода була заморожена на невизначений термін.  Причиною стали санкції Заходу проти Росії.

 Влада Норвегії порахували контракт загрозою своїй національній безпеці.  Справа в тому, що Bergen Engines є постачальником норвезького флоту і обслуговує близько 5 тисяч його двигунів.  В Осло прийшли до думки, що давати РФ доступ до цих технологій небезпечно, враховуючи наростаючу агресивну риторику Москви.

 "Російська компанія не може бути допущена до обслуговування критичного обладнання оборонного призначення", - заявили в Міноборони і Мін'юсті Норвегії.

 Варто зазначити, що контракт був підписаний в лютому 2021 року.  Згідно з ним, РФ повинна була купити норвезький завод дизельних і газопоршневих середньооборотних двигунів в Бергені.

 Додамо також, що в березні США ввели чергову партію санкцій проти Росії.  Причиною цього разу стало отруєння хімзброєю і утримання за гратами опозиціонера Олексія Навального.  Серед іншого, Вашингтон заборонив доступ РФ до своїх оборонних технологій і тим, які відносяться до категорії "подвійного призначення".

За матеріалами dialog.ua


Твоя реакція?

2
LOL
2
LOVED
7
PURE
3
AW
0
FUNNY
1
BAD!
1
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Коментарі

  • Норвегія завдала серйозного удару по обороноздатності Росії..
  • KlimVetal