Коронавірус небезпечніший саме навесні – вчені назвали причину

Міжнародна група вчених розкрила, що навесні люди можуть частіше хворіти на коронавірус. Це пов’язано зі збільшенням концентрації пилку в повітрі, яка здатна послабити імунітет.

Повідомлення  741 Перегляди оновлено 8 місяці тому назад

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Зазначається, що вплив пилку на організм зменшує противірусну інтерферонову відповідь, роблячи різні інфекції більш небезпечними. Оскільки SARS-CoV-2 чутливий до інтерферонів, дослідники вирішили перевірити, чи може пилок вплинути на вразливість людей до COVID-19. Згідно з гіпотезою, чим більше пилку від квітучих рослин навесні переноситься повітрям, тим більше нових випадків зараження коронавірусом.

Image

Вчені проаналізували дані про захворюваність на SARS-CoV-2, рівень пилку і погодних умов, отримані в 130 пунктах спостереження в 31 країні на п’яти континентах. Вони також враховували щільність населення в кожній області, а також ефекти від різних заходів по соціальній ізоляції.

Виявилося, що пилок, що переноситься повітрям, іноді в поєднанні з вологістю і температурою, підвищує частоту інфікування на 44 відсотки. За відсутності карантину збільшення концентрації пилку на сто часток на кубічний метр частота захворюваності підвищується на чотири відсотки. Заходи щодо соціальної ізоляції зменшують цей показник удвічі. Крім того, вчені радять людям, що входять до груп ризику, носити маски проти зважених часток.

За матеріалами prm.ua


Твоя реакція?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Коментарі

  • Коронавірус небезпечніший саме навесні – вчені назвали причину
  • KlimVetal