Афганці розповіли про спецоперацію спецназу ВСУ в Кабулі: "Вони надлюди"

Евакуйовані з Кабула афганці розповіли, що були приголомшені появою українського спецназу.

Повідомлення  9,473 Перегляди оновлено 18 днів тому назад

Евакуйовані з Кабула афганці заявили, що були приголомшені тим, що українські військові пішли на ризик, щоб врятувати їх, чого не зробили канадські і американські війська в Кабулі.

 Журналістам theglobeandmail.com вдалося поговорити з афганцями, що ходить серед тих, кого український спецназ витягнув із захопленого талібами Кабула.

 Метою операції українського спецназу була евакуація групи перекладачів, які до захоплення Афганістану працювали з канадським військовим контингентом.

 Перекладачі і їх сім'ї зізнаються, що просили про допомогу військових США і Канади, проте безрезультатно: на допомогу афганцям прийшли українські військові, які провели приголомшливу операцію.

 "Всі були здивовані. Протягом останнього місяця я намагався домогтися, щоб нас хто-небудь дістав. Ми запитали американців, канадців, катарцев, всіх, і ніякого рішення. Вони боялися вийти. Українські солдати були для нас ангелами. Вони виконали виняткову роботу.  у них великі серця ", - сказав Джавед Хакман, 33-річний батько чотирьох дітей, два роки пропрацював з канадським спецназом в Кандагарі.

 Інший перекладач зазначив подробиці операції і появи українського спецназу на місцевому базарі, де афганці чекали допомоги.

 "Колона увійшла [в аеропорт], тому що вийшли українці. Ми просто відправили їм номери наших автомобілів, і вони прийшли на місцевий базар, щоб знайти нас. Вони сказали" Україна? "- Ми сказали" Так! "- і вони повели нас  всередину ", - сказав Мохаммед Шаріф Шараф, 49-річний батько п'ятьох дітей, який 10 років працював майстром з ремонту і перекладачем, допомагаючи журналістам видання The Globe висвітлювати роль Канади у війні в Афганістані.

 Шараф, Хакмаль і їх сім'ї прибули до Києва з пропусками, які були видані їм за день до української операції офісом міністра імміграції Марко Мендічіно.  У документах зазначено, що пред'явники повинні розглядатися як громадяни Канади і у них були візи для поїздки в Канаду.

 Сім'ям Шарафа і Хакман, а також іншим пасажирам в літаку в кінцевому підсумку були надані 15-денні гуманітарні візи для в'їзду в Україну, частково через обіцянки канадського посольства, що вони будуть швидко переселені в Канаду.

 Канадські журналісти пишуть, що порятунок, яке координували українські військові, Офіс президента Володимира Зеленського і The Globe, може відкрити дорогу іншим афганцям, рятується від талібів, попрямувати в Канаду.  Оттава пообіцяла переселити врятованих афганців за умови, що вони зможуть дістатися до третіх країн.  І The Globe дізнався, що уряд Канади запросило уряд України: чи готове воно перевезти інших біженців, що прямують до Канади, до Києва, де вони будуть перебувати.

 Історія викликала резонанс в соціальних мережах.  Депутат Олексій Гончаренко в телеграм-каналі відзначив високий професіоналізм українських військових.

 "Неймовірна історія порятунку людей з Афганістану за участю українських військових! Видання The Globe and Mail розповіло, як наші військові допомагають евакуювати людей з Кабула в надскладних умовах. Виявилося, що уряд Канади звернулося до Києва з проханням допомогти евакуювати перекладачів, які працювали з журналістами і з  військовими в Афганістані. Українські військові вийшли в місто, знайшли перекладачів, а потім пішки супроводжували два мікроавтобуси з людьми, яких треба було евакуювати. Ця історія має гарне закінчення, тому що перекладачів разом з сім'ями вже вивезли до Києва, потім вони відправляться в Канаду.

 Ця ситуація в черговий раз показує високий професіоналізм наших військових.  Слава Україні! "- написав він.

За матеріалами dialog.ua


Твоя реакція?

2
LOL
0
LOVED
1
PURE
1
AW
1
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Коментарі

  • Афганці розповіли про спецоперацію спецназу ВСУ в Кабулі: "Вони надлюди"
  • KlimVetal