Мирослав Гай: "Наші західні партнери чітко заявляють, що для України однією з головних загроз є корупція."

На тлі призначень та дій Зеленої команди, я б сказав, що головною загрозою є брак здорового глузду та нерозумінея наслідків своїх дій. 

Повідомлення  740 Перегляди оновлено 7 місяці тому назад

 

Призначаючи своїх людей у Нафтогаз, зелені порушили не тільки корпоративні правила, а й закон "про запобігання корупції" (читай перший абзац).

Зелені замість Вітренка могли б призначити хоч мати Терезу, або массажиста Єрмака, немає значення. 

Весь цивілізований світ обурила навіть не постать, а спосіб, у який її призначено, із порушенням усіх процедур та норм. 

 До критики з боку ЄС долучилися також Велика Британія, державний департамент США. Всі ті, від кого зараз залежить і фінансова безпека України.

Закон “Про протидію корупції” забороняє напряму чиновникам працювати на підприємствах, які вони контролювали, над якими наглядали чи навіть щодо яких просто готували рішення. 

Вітренко став керівником Національної компанії Нафтгаз незважаючи на те, що він на посаді виконувача обов’язків міністра енергетики контролював це підприємство, наглядав за його роботою та готував рішення щодо нього. 

Це означає, що Зеленський та Єрмак вивели корупцію на офіційний державний рівень. Очолили її. Як там казав Зе? Порушу закон, то піду? Так вже треба не іти, а бігти. 

Я розумію, що в офісі і кабміні повністю антикорупційний закон не читали, бо нащо читати те, що виконувати не плануєш. 

Тому команда Зе не знає формулювання статті 26 закону “про запобігання корупції”, яка прямо забороняє особам, які “протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців”

Пряма заборона, яка розповсюджується на всі юридичні особи приватного права, а за статутом Нафтогаз є саме такою. Кабінет міністрів і самого Вітренка це не зупинило.

А тепер весь цей корумпований шабаш треба буде пояснювати нашим міжнародним партнерам. 

Державний секретар США Ентоні Блінкін приїздить вже у середу. 

Image

При цьому американці попередили Офіс президента - Блінкен буде піднімати питання боротьби з корупцією та корпоративного управління. 

Маніпулятивне знесення наглядової ради найбільшого енергетичного підприємства та призначення очільника з порушенням закону про запобігання корупції — це не просто постріл в ногу напередодні такої зустрічі. Це успішна автоматна черга по всій Україні.

За матеріалами Мирослав Гай


Твоя реакція?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Коментарі

  • Мирослав Гай: "Наші західні партнери чітко заявляють, що для України однією з головних загроз є корупція."
  • KlimVetal